Viete, koľko času musíme stráviť s kusom dreva, aby sa z neho stal prvotriedny dizajnový nábytok? Výroba epoxidového stola si vyžaduje naozaj dlhý a precízny proces, ktorý v našej dielni Hard Wood Art dodržiavame do posledného detailu.

Našim klientom ponúkame nábytok na mieru podľa požiadaviek. Pracujeme s najkvalitnejšími technológiami a nástrojmi, ktoré ručia, že na konci si prevezmete prvotriednu kvalitu. Dať si záležať na každom kúsku dreva je predsa len u nás dlhoročným pravidlom. Či túžite po veľkom stole, alebo preferujete iný nábytok, každý jeden výrobok dostane vždy tú najlepšiu starostlivosť.

Ako prebieha výroba epoxidového stola od Hard Wood Art?

Ešte predtým, ako vám epoxidový stôl začneme vyrábať, si drevo musí prejsť niekoľkými krokmi. Od výberu správnych rozmerov surového dreva, cez sušiareň, zrovnanie až po čistenie hrán. Niekoľko dní manuálnej práce, ktorú vždy vykonávame poctivo a kvalitne. Čo všetko proces výroby zahŕňa si môžete prečítať v našom novom článku, ktorý vás lepšie zoznámi s našimi praktikami a dozviete sa veľa skvelých zaujímavostí zo sveta drevín.

Výber a kontrola dreva

Ako prvé vyberieme fošne s potrebnými rozmermi. Taktiež skontrolujeme vlhkosť, ktorá ak nie je ideálna, drevo dáme dosušiť do sušiarne. Následne naformátujeme na požadované rozmery, či už na stôl, komodu, hodiny, skrinku.

Frézovanie a impregnovanie

Drevo ofrézujeme/zrovnáme do roviny a na požadovanú hrúbku. Nemôžeme zabudnúť na vybrúsenie plochy a očistenie hrán (ak treba pieskujeme). Drevo sa musí dôkladne naimpregnovať, hlavne na všetkých styčných plochách (niekedy aj 7-8x). Na záver tohto procesu výroby ešte zabrúsime kvaple po impregnovaní.

Narezanie správnej formy

Narežeme materiál na formu, ktorý musíme potom precízne olepiť páskou. Formu zasilikónujeme (utesníme), zastrieľame a znova pretesníme. Pripravené drevo vložíme do formy, zaistíme, aby nevyplávalo, keď sa zaleje a pokračujeme ďalej.

Olepená a zatesnená forma

Miešanie a zrenie epoxidu

Zamiešaný epoxid (v prípade potreby dofarbíme pigmentom) vylejeme do formy. Zrenie trvá 5-7 dní v závislosti od podmienok. Po vytvrdnutí formu odstránime, opäť frézujeme a naformátujeme na požadovaný tvar. V závislosti od situácie zrežeme a ofrézujeme hrany.

Brúsenie

Nastal čas brúsenia. V našej dielni používame zrnitosti: 80, 120, 150, 180, 240, 320, 400, 500, 800, 1000, 1500, 2000, 3000, 4000, 6000. Od 1000 do 6000 používame brúsnu vodu/finálny čistič Festool.

Prvotné leštenie

Na prvotné leštenie použijeme agresívnu leštiacu pastu, spolu s tvrdou leštiacou plsťou a zaleštíme. Na finálne doleštenie použijeme mäkkú leštiacu plsť a dolešťovaciu pastu na final. Je dôležité pri leštení používať správne utierky z mikrovlákna, ktoré vám leštenú plochu nedoškriabu.

Nanášanie oleja

Nanesieme Odie’s olej, ktorý o 45-60 minút vybuffujeme (dokonale zotrieme). Počkáme 24 hodín a celý proces opakujeme.

Aplikácia nano keramickej vrstvy

Po vyzretí oleja (v závislosti od tvrdosti dreviny 2-3 týždne) materiál opäť preleštíme k dokonalému vysokému lesku – pre maximálny hlboký lesk a ochranu nanesieme nanokeramickú vrstvu HWA, ktorú aplikujeme v 4 vrstvách (2x9H a 2x7H s časovým odstupom 30 minút medzi vrstvami). Necháme vyzrieť 4-5 dní.

Upevnenie podnože a posledné detaily

Popri tomto všetkom externe riešime 3D náhľad podnože k danému stolu, aby neboli viditeľné úchyty podnože z vrchnej strany stola. Na záver vybranú podnož nastriekame na požadovanú farbu a namontujeme ju za pomoci skrutiek.

Montáž podnože

Stôl je v celej svojej kráse pripravený, aby bol nádherným doplnkom vo vašom interiéri.

V prípade záujmu nás nezabudnite kontaktovať a veľmi radi s vami preberieme potrebné detaily. Ak nemáte vlastné nápady, pozrieť si taktiež môžete náš nový katalóg, v ktorom sme si pre vás pripravili niektoré z našich epoxidových stolov.