Každý z nás túži po peknom bývaní, ale všetci si ho predstavujeme inak. Niekto uprednostňuje jednoduchosť a klasiku, iný si bývanie rád oživí netradičnými dizajnérskymi kúskami. Jeden prvok, nábytok na oživenie bývania stačí.
Ujasnite si, čím chcete svoje bývanie ozvláštniť. My sa budeme v nasledujúcich riadkoch snažiť vám s tým pomôcť…

Sedacia súprava je to hlavné

Viete presne, čo chcete, ale nikde ste takú sedačku nevideli? Inšpirujte sa na internete a nájdite zaujímavý kúsok. Budete mať istotu, že sa s rovnakou sedačkou len tak nestretnete. Na štýlovú sedačku však potrebujete veľký svetlý priestor a málo nábytku. Aj preto je dobré dopredu vedieť, aká sedacia súprava sa stane centrom diania. Rohová bez kresiel, kombinácia trojka – dvojka – jednotka, jej tvar, materiál a farba. Musíte vedieť aj to, kde umiestnite nábytok. Nábytok si rozvrhnite skôr, ako ho domov priveziete. Poznáte jeho rozmery, tak si to dôkladne rozmerajte a na podlahu nakreslite, kde presne a k čomu postavíte. Nielen že Vám to ušetrí veľa času, ale aj síl.

Komoda

Do každej obývacej izby patrí televízia, ktorá sa nezaobíde bez komody s úložným priestorom na káble, ovládače, herné konzoly a iné drobnosti.

Či už je váš interiér moderný, starožitný alebo s nádychom minimalizmu, komoda pod televízor sa vám určite bude hodiť a nič ňou nepokazíte. Okrem klasických, ktoré majú zväčša väčšiu nosnosť, môžete siahnuť aj po závesných, ktoré sa montujú do steny. Navyše ak takúto komodu skombinujete s epoxidovou živicou, nielen že Vám vznikne úložný priestor, ktorého mimochodom nikdy nie je dosť 🙂 ale získate aj vskutku originálny a nezameniteľný luxusný kus nábytku, ktorý počaruje aj nezainteresovaným jedincom.

Úplne iný konferenčný stolík

No a čo by to bolo za obývaciu izbu bez konferenčného stolíka?
V súčasnosti sú populárne konferenčné stolíky, ktoré sú vyrobené z masívneho dreva v kombinácii s kovovou podnožou. Kovová podnož je navrhnutá s dôrazom na maximálnu pevnosť pri vysokej záťaži. Povrch stolovej nohy môže mať viacero variácií a to surovú oceľ bez povrchovej úpravy, alebo je k dispozícií farebná škála – čierna, biela, zlatá, bronzová… Je len a len na vás, akú kombináciu si zvolíte. Dôležité je, aby sa konferenčný stolík páčil predovšetkým vám.

Jedálenský stôl ako spojka

Chcete prepojiť kuchyňu s obývačkou a neviete, ako na to? Skúste to s jedálenským stolom a jedálenskými stoličkami.

V našej dielni HWA sa fantázii medze nekladú, takže pri výbere tvarov a štýlu jedálenského stola máte z čoho vyberať – rieka cez stred, zaliate okraje, ostrovčeky, rôzne vetvičky alebo plný drevený stôl s minimom epoxidu. Pre lepšiu predstavu o výzore spomínaných štýlov si pozrite náš blog: „Čo všetko potrebujeme vedieť pred výrobou vášho ideálneho stola.” Čalúnenie na jedálenských stoličkách zasa môžte prepojiť s materiálom použitým na sedacej súprave a garantujeme vám, že váš byt, alebo dom dostane nádych nadčasovosti.

Pár slov na záver…

Pri zariaďovaní svojho domova vychádzajte predovšetkým z toho, aký nábytok sa vám páči. Pre každého je štýlové niečo iné. Štýly a prvky zbytočne nekombinujte, aby ste sa nepripravili o efekt inakosti a originality, o ktorý sa celý čas snažíte. Jeden, maximálne dva dizajnové prvky v izbe na pritiahnutie pozornosti úplne stačia.

Náš tip: Navrhnite si svoj vlastný kúsok z exkluzívneho materiálu, či už v podobe stolíku, komody, zrkadla alebo iných produktov. Je to už len na vašej predstavivosti… Ak nemáte jasnú predstavu, nechajte sa inšpirovať našim katalógom a našimi ponúkanými produktami v ňom.

Tags: