V predchádzajúcich blogoch sme sa venovali výberu dreviny a tiež tým, aký veľký by mal byť váš ideálny jedálenský stôl. Ak máte už tieto parametre ujasnené, prichádza na rad štýl stola.
V nasledujúcich riadkoch vám preto prinášame zopár našich rád a tipov, ako si správne vybrať. Nech sa páči… 🙂

Obdĺžnikový typ

Je jednoznačne najčastejším typom jedálenského stola. Výhodou je, že sa k nim zmestí veľa stoličiek a teda, že pri stole môže sedieť viacej ľudí. Sú vhodnejšie do väčšieho priestoru. Ak máte malú kuchyňu a s miestom musíte naozaj šetriť, namiesto stoličiek si kúpte lavičku, ktorú pod stôl jednoducho zasuniete.

Štvorcový typ

Máte štvorcovú kuchyňu alebo jedáleň? V tom prípade je štvorcový stôl najlepšou voľbou. Vyzerá veľmi dobre, nevyzerá byť príliš veľký. Tiež je tento typ stola vhodný, ak vás v dome, alebo v byte býva menej a nepotrebujete príliš veľký stôl.

Kruhový typ

Okrúhle jedálenské stoly sa hodia do menších priestorov, avšak ich veľkou výhodou je, že sa hodia do kuchyne alebo jedálne akéhokoľvek tvaru. Výhodou je, že pri stolovaní vidia dobre všetci na všetkých a môžu tak jednoduchšie konverzovať. Naopak nevýhodou je, že sa tieto stoly príliš nehodia pre veľkú skupinu ľudí, pretože čím väčší okrúhly stôl, tým budú ľudia od seba sedieť ďalej.

Oválny typ

Oválny stôl má v kuchyni málokto. Preto môžeme povedať, že tieto stoly sú niečím unikátne a určite si ich každý všimne na prvý pohľad. Sú podobné obdĺžnikovému typu, avšak opticky vytvoria dojem, že zaberajú menej miesta.

Pri vyberaní jedálenského stola si určite nezabudnite zmerať rozmery, ktoré máte k dispozícii. Ak máte dosť miesta, vždy je lepšie kúpiť väčší stôl než si myslíte, že potrebujete. Nikdy neviete, kedy sa vám môže hodiť.

Podnož

Punc dokonalosti dotvárame kovovými podnožami, ktoré sú ručne vyrobené a navyše už s kompletnou predprípravou pre montáž vrchnej dosky. Kovová konštrukcia je navrhnutá s dôrazom na maximálnu pevnosť pri vysokej záťaži. Povrch stolovej nohy môže mať viacero variácií a to surovú oceľ bez povrchovej úpravy, alebo je k dispozícií farebná škála – čierna, biela, zlatá, bronzová…samozrejme podľa Vášho želania.

A čo povrch stola?

Podľa vašich preferencií si môžete vybrať medzi lesklým alebo matným povrchom. Lesklý povrch dokáže v interiéri navodiť atmosféru moderného a luxusného prostredia, kdežto matný povrch vyvoláva pocit útulnosti a domáckosti.

Epoxidová živica a jej pigment

Epoxidová živica je číra, no s pridaním pigmentov dostáva každý jeden epoxidový stôl výnimočnosť. Je len na vás akú farbu si zvolíte a ktorá vám zapadne do vášho interiéru. Naše pigmenty nájdete tu.

Chceli by ste luxusný jedálenský stôl s epoxidovou živicou z ľubovoľnej dreviny na mieru? HWA k Vašim službám.

Ak túžite po originálnom kuse nábytku a chcete váš interiér urobiť výrazným, nábytky z epoxidovej živice si zamilujete. V našej dielni Hard Wood Art vyrábame pre vás a na vaše prianie jedinečné kusy nábytku z exkluzívnych materiálov. Neváhajte nás preto kontaktovať a my vaše sny s radosťou premeníme na skutočnosť. Nechajte sa inšpirovať našim novým katalógom 2022, v ktorom sme si pre vás pripravili niektoré z našich epoxidových stolov.

Tip: Exotické dreviny – čo kus, to rarita

Tags: