Ako sme vám už spomínali v predošlom článku, väčšina našich hotových produktov pozostáva z padnutých stromov, ktorým sme dali druhú šancu na život v podobe tých najluxusnejších výrobkov na trhu. Nakoľko každý kúsok dreva je sám o sebe unikátny, teda aj každý kúsok od nás je jedinečný. Existuje mnoho druhov drevín, ktoré sa používajú na výrobu luxusného nábytku.
V nasledujúcich riadkoch vám predstavíme niekoľko exotických svetových drevín, ktoré v našej dielni hwa nájdete…

Exotické svetové dreviny:

Suar

Patrí medzi najvyhľadávanejšie drevá na svete. Suar v sebe skrýva nevídanú zvláštnosť – každý odrezaný kus dreva má iný tvar s odlišnými vzormi.

Parotta

Je žiadané najmä pre svoju výraznú, nápadnú kresbu a tiež pre jeho veľmi trvanlivé drevo. Je výrazne ľahšie a menej husté ako väčšina exotických drevín, čo umožňuje získať oveľa väčšie dosky prírodného dreva pri nižšej hmotnosti ako pri iných dovážaných listnatých drevinách.

Amboyna

Prvotriedny druh dreva vhodný na výrobu vysoko kvalitného nábytku. Strom Amboyna dokáže vyrásť do výšky až 30 – 40 metrov a jeho kmeň v priemere predstavuje šírku približne 2 metre. Skutočný velikán.

Sapell

Sa považuje za jeden z najvhodnejších druhov pre vonkajšie použitie. Je skvelým zdrojom kvalitného širokého a dlhého reziva. Je preň charakteristický striedavo točitý priebeh vlákien, ktoré pri radiálnom reze vytvárajú nádhernú výraznú pruhovanú kresbu

Eben

Považuje sa za najcennejšie drevo na svete a dokonca, čím je tmavšie, tým je cennejšie. Najdrahšie a najcennejšie čierne drevo pochádza iba zo stromov čierneho ebenu, ktoré majú 150 a viac rokov.
Patrí k najtvrdším a najhustejším druhom.

Tamarind

Táto exotická drevina je silná a tvrdá, takže sa používa na výrobu akéhokoľvek druhu nábytku najmä do interiéru, ale je vhodná aj na umiestnenie vonku.

Teak

Teakové drevo je ideálnym kandidátom na výrobu exteriéroveho nábytku, nakoľko je odolné aj voči tomu najnepriaznivejšiemu počasiu. Teakové drevo je však tiež materiálom predurčeným na podlahy, zvlášť v kúpeľniach, saunách alebo verejných objektoch.

4-tisíc ročný bahenný dub

Okrem svojho veku, tvrdosti a čiernej farby jeho jedinečnosť spočíva aj v tom, že bol vykopaný z 8 – 10m hĺbky spod zemského povrchu. Bahenné duby patria medzi najvzácnejšie a najstaršie dreviny sveta.

Hard Wood Art je spojenie krásy prírody a tradičného remesla. Vyrábame pre vás a na vaše prianie jedinečné kusy nábytku z exkluzívnych materiálov, ktoré sme Vám v krátkosti priblížili vyššie. Stačí si len vybrať a my vaše sny premeníme na skutočnosť. Tak čo, ktorá drevina vám je sympatická? 🙂

Tip: Naše slovenské giganty

Tags: