Masívny jedálenský stôl je krásnym kúskom v interiéri. V mnohých domácnostiach je volený tak, aby tvoril nosný prvok celého dizajnu. Jeho prepracovanie často pritiahne každý pohľad. Je však dôležité si uvedomiť, že drevo je materiál, ktorý neustále pracuje a preto jeho pravidelná starostlivosť je neodmysliteľným základom rovnako, ako jeho pravidelná ochrana. Poradíme vám ako na to…

Ochranné pomôcky sú alfou a omegou

I napriek tomu, že sa masívny jedálenský stôl nachádza v interiéri vyžaduje svoju dávku ochrany. V interiéri je síce vystavený pomerne stabilným podmienkam a neútočia naň zmeny počasia, ale za to jeho pravidelné používanie je pre neho doslova zabijakom. Pri používaní stolu preto myslite predovšetkým na dostatok ochranných pomôcok. V tomto prípade hovoríme predovšetkým o prestieraní, ktoré umiestnite pod taniere a nádoby s jedlom a samozrejme o podšálkach, ktoré zabránia vzniku nevzhľadných kruhov na povrchu. Chcete predsa, aby si váš jedinečný kus nábytku z exkluzívneho materiálu zachoval svoju krásu a výnimočnosť po dlhé roky.

Nepriateľ číslo 2 – slnečné svetlo

Drevený nábytok a slnečné lúče nie sú priateľmi. Ak investujete do masívneho jedálenského stola, neumiestňujte ho pred okno. Slnečné lúče, teplo i ďalšie faktory môžu spôsobiť poškodenie dreva a stratu jeho krásy a lesku. Investujte nielen do kvalitnej starostlivosti v podobe Vinnie’s Oil olejov a voskov a HWA nano keramiky, ale snažte sa svoj stôl umiestniť tak, aby nebol v kontakte so slnkom po celú dobu. Je nám úplne jasné, že sa úplnému kontaktu nevyhnete, v takom prípade však prichádzajú na pomoc kvalitné laky, ošetrenie a v neposlednom rade i žalúzie a závesy.

Ako udržať vôňu dreva?

Drevená vôňa je mimoriadne príjemná, ale v mnohých prípadoch sa stáva, že po čase jednoducho zmizne. V horšom prípade ju nahradia nepríjemné pachy a to najmä pri stoloch, ktoré boli po dlhú dobu skladované v garáži, či v pivnici. Nepríjemných pachov je možné sa zbaviť napríklad s pomocou jedlej sódy. Jednoducho ju na stôl nasypete a ona pohltí pachy, ktoré z dreva vychádzajú. Stačí naozaj len trochu, nie je potrebné to preháňať.

Olej a vosk – pravidelná starostlivosť

Pri kúpe masívneho nábytku sa musíme zmieriť s pravidelnou starostlivosťou o drevo. Najlepšími pomocníkmi sú olej a vosk. Olej by ste mali do starostlivosti o masívny jedálenský stôl zaradiť približne dvakrát do roka, vosk vždy, keď máte pocit, že váš originálny kus nábytku pomaly stráca svoju krásu a lesk. Vždy používajte len certifikované prípravky.

Chceli by ste luxus v podobe luxusného nábytku s epoxidovou živicou na mieru? Hard Wood Art k Vašim službám 🙂

Je veľkou výhodou, keď si pri úvahe o kúpe kvalitného luxusného stola môžete vyberať nielen zo širokého sortimentu, ale predovšetkým, keď máte možnosť si vybrať presne také farby dreva, ktoré zodpovedajú vašim predstavám, vášmu štýlu a ideálne sa budú hodiť do vášho interiéru.

V našej dielni Hard Wood Art vyrábame pre vás a na vaše prianie jedinečné kusy nábytku z exkluzívnych materiálov. Nechajte sa inšpirovať našim novým katalógom.

Mimo našich ponúknutých produktov si vie každý navrhnúť svoj vlastný kúsok, či už v podobe stolíku, komody, zrkadla alebo iných produktov. Je to už len na vašej predstavivosti…
Neváhajte nás preto kontaktovať.

Tip: Štýl stola

Tags: