Masív alebo masívne drevo je pri nábytku zárukou 100 % prírodného dreva. Nábytok vyrobený z masívu je jednoducho kus nábytku, ktorý neobsahuje žiadne iné materiály. Medzi naše najznámejšie domáce dreviny, ktoré sa využívajú na výrobu nábytku z masívu patria smrek, borovica, jelša, dub a buk. V nasledujúcich riadkoch sme pre vás zhrnuli ich kvalitatívne parametre. Nech sa páči…🙂

Dubové drevo

V našich končinách veľmi dostupný nábytok z masívu je často práve z dubu. Postele, či konferenčné stolíky z masívu sa vyznačujú vysokou odolnosťou a dlhou trvácnosťou. Dubové drevo sa dobre opracováva a ide o obľúbené drevo rezbárov. Drevo má rôznu štruktúru, čo ho robí zaujímavým. Dobre odoláva i zmene teplôt. Dubový masív pôsobí veľmi prirodzene a luxusne.

Bukový masív

Bukové drevo sa dá ľahko tvarovať a ohýbať. Nábytok z bukového masívu je veľmi obľúbeným a ideálnym do každej miestnosti v byte alebo dome. Ide o stredne tvrdú drevinu. Jej povrch je veľmi odolný. Masívne kúsky nábytku z buku sú tak skvelé aj do detskej izby. Treba však poznamenať, že bukové drevo cez póry vstrebáva vlhkosť. Preto nie je ideálne na miesta, kde je vystavené vyššej vlhkosti vzduchu. Má tendenciu potom napučať.

Jelša a čerešňa

Jelša je cenovo pomerne dostupným druhom dreviny. Ide o listnatý strom, ktorého drevo je veľmi trvácne. Zároveň však masív z jelše je používaný skôr na menšie doplnky v interiéri. Poličky alebo malé stolíky. Nie je totiž taká odolná voči mechanickému poškodeniu. Má ale nádhernú jantárovú farbu.

Čerešňa je luxusnou napodobeninou mahagónu. Červenohnedá farba, nádherná ovocná vôňa a zamatový lesk robia z čerešne veľmi žiadaný artikel. Práca s čerešňovým drevom je jednoduchá, no opäť sa z neho nevyrábajú obrovské kúsky nábytku, ako v prípade buku či dubu.

Smrek a borovica

Tieto ihličnaté dreviny sú takisto cenovo dostupnejšie ako vyššie spomínané exotické dreviny. Smrekové drevo má krásnu štruktúru a nádhernú živicovú vôňu lesa. Drevo je mierne mäkšie. Nie je teda tak odolným. Bonusom však môže byť fakt, že sa ľahšie spracováva a drevené stoly z masívu, konkrétne zo smreku, vyzerajú naozaj skvelo, mohutne a pritom sú omnoho ľahšie.

Borovica ponúka unikátnu drevokresbu, ktorá sa i časom mení. Konkrétne jej farba. Čerstvý masív z borovice je bledý a časom získava medovú až hnedkastú farbu. Drevo je ešte mäkšie než smrek, preto nie je až tak odolné. Výhodou oproti ostatným drevinám je nižšia cena.

Sme tu pre vás…

Snažíme sa šíriť jedinečnosť všade okolo a potrebu vyniknúť s niečím inovatívnym pociťujeme ako poslanie pri ustavičnom napredovaní. Preto si ceníme každého zákazníka, ktorý zavíta do našej dielne a okúsi to, čo v Hard Wood Art robíme najlepšie. V prípade záujmu nás preto neváhajte kontaktovať a my s vami veľmi radi preberieme potrebné detaily. Ak nemáte vlastné nápady, pozrieť si taktiež môžete náš nový katalóg, v ktorom sme si pre vás pripravili niektoré z našich epoxidových stolov.

Tip: Nábytok z masívu

Tags: