Vo svete je čoraz menej dreva, aj preto sa stáva lukratívnejšie a vzácnejšie. Väčšina našich hotových produktov pozostáva z padnutých stromov, ktorým sme dali druhú šancu na život v podobe tých najluxusnejších výrobkov na trhu. Samozrejme, tým najlepším umelcom, ktorého sa snažíme vyzdvihnúť je samotná príroda, pretože jedine ona dokáže navrhnúť tie najzaujímavejšie kúsky.

Každý kúsok je unikát

Nakoľko každý kúsok dreva je unikátny, teda aj každý kúsok od nás je jedinečný, spracovaný profesionálnym náradím s maximálnou precíznosťou a zmyslom pre detail. Naše dreviny sú väčších typov, no vďaka našej špeciálnej silnej motorovej píle s rámom ich vieme narezať na akékoľvek hrubé fošne.
Existuje mnoho druhov drevín, ktoré sa používajú na výrobu luxusného nábytku. Nech sa páči, v nasledujúcich riadkoch vám prinášame krátky popis niekoľkých našich slovenských gigantov…

Hrab obyčajný

Jeho drevo je veľmi tvrdé a veľmi ťažké, napriek tomu nepatrí k veľmi odolným drevinám. Najmä voči vode. V súčasnej dobe sa vďaka svojej regeneračnej schopnosti využíva pri tvorení záhrad. Bežné sú živé ploty z hrabu, poskytujú súkromie počas celého roka.

Hruška obyčajná

Hruškové drevo patrí v rámci ovocných stromov k najtvrdším. Hruškové drevo je tvrdé, ťažké, húževnaté a pevné a v našich končinách sa používa aj ako imitácia ebenového dreva, keďže sa veľmi ľahko morí načierno.

Jabloň

Drevo jablone je dosť tvrdé, odolné, má nízku úroveň oderu a navyše je cenovo dostupné.

Lipa

Jeho vzor je veľmi jemný a slabo viditeľný. Napriek tomu, že ide o pevné drevo, je zároveň mäkké. Neraz sa označuje aj ako najlepšie drevo pre rezbárov.

Topoľ osikový

Je rýchlo rastúca mäkká a ľahká drevina. Drevo topoľa osikového je pre stolára neoceniteľným materiálom. Môže byť natreté tak, aby zodpovedalo vzhľadu mnohých iných druhov dreva, ktoré sú považované za exotickejšie.

Javor očkový

Svojou farebnosťou patrí k svetlým, dokonca k najsvetlejším druhom dreva vôbec. Vďaka svetlosti a lesku vyžaruje jemnosť a čistotu. Pre svoju dekoratívnosť sa teší veľkej obľube nielen v nábytkárskom segmente.

Čerešňa vtáčia

Čerešňové drevo sa vyznačuje výraznou kresbou, má nápadné a výrazné letokruhy. Od ostatných drevín sa líši striedaním tmavších a svetlejších vrstiev.

Gaštan

Nemá žiadne vzory, či uzly, vďaka čomu je tento dezén vyhľadávaný a populárny u zákazníkov, ktorí uprednostňujú čisté línie a eleganciu. Jeho drevo je výnimočne odolné voči poškriabaniu.

Jaseň štíhly

Vyznačuje sa krásnou kresbou so zlatistým leskom. Drevo jaseňa štíhleho je cenovo dostupné.

Dub

Má mimoriadne tvrdé a odolné drevo. Sfarbenie dubového dreva je svetlohnedé s tmavohnedým jadrom a práve vďaka svojmu jedinečnému sfarbeniu patrí k najžiadanejším drevinám na výrobu nábytku.

Buk lesný

Má dobrú hustotu, tvrdosť a pevnosť. Keďže je vo svojom prirodzenom stave vizuálne veľmi neutrálne, ľahko sa dá zmeniť tak, aby imitovalo iný druh, najmä tmavšie typy. Napríklad mahagón.

Orech

Radíme medzi prémiovú kvalitu. Dôvodom je jeho farba, ktorá orechu dodáva naozaj pestrú škálu jedinečných odtieňov. V porovnaní s inými drevinami je výrazne drahšie, za kvalitné orechové drevo si teda priplatíte.

V tomto článku sme vám v krátkosti zhrnuli naše najatraktívnejšie slovenské dreviny, z ktorých vám náš šikovný tím v dielni Hard Wood Art vyrobí naozaj exkluzívne kusy luxusného nábytku.
Mimo našich ponúknutých produktov si vie každý navrhnúť svoj vlastný kúsok, či už v podobe stolíku, komody, zrkadla alebo iných produktov. Je to už len na vašej predstavivosti, ktorú sa v Hard Wood Art vždy snažíme naplniť do najmenších detailov.

Tip: Čo všetko potrebujeme vedieť pred výrobou vášho ideálneho stola?

Tags: